O nás

Úvod Kdo jsmeO nás

 Někde jsme se dočetli, že webov stránka bez fotografií těch, kdo za nimi stojí, je jako kdyby jste vešli do obchodu a personál se schovával pod pult.


Obrazek

Jiří Paseka (50) vyučen jako obraběč kovů. Se svým starším bratrem a s rodiči jsme vždy rádi vyráželi do lesa a obtěžkáni taškami hub se vraceli domů. Moji nejoblíbenější houbou je bedla obalená jako řízek. Teď chodíme s manželkou sbírat houby každý den po celý rok. Je skvělé pokud vaše práce je i vašim koníčkem.

Obrazek

 

 

 


Monika Paseková (42) - jsem vyučena jako chovatelka hospodářských zvířat. V učení jsme na kravíně pracovali velmi často, ale, že o několik let později budeme s manželem jeden kravín vlastnit by mě ani ve snu nenapadlo. 

 

 Žampiony pěstujeme již od roku 2000. Začínali jsme oba jako nezaměstnaní s 5 letým synem, bez peněz v pronajatých prostorech kravína ZD Luže v obci Doly. Zpětně zde musím poděkovat panu ing. Krátkému za jeho podporu. Po měsíčním hledání vhodných volných prostor, byl prvním, který se nám nevysmál a od začátku nám věřil, že to dokážeme. Viděli jsme mnoho rozesmátých obličejů a slyšeli, že nám to nemůže fungovat.

Ještě než jsme se rozhodli pro pěstování, absolovovala manželka rekvalifikační kurz a má osvědčení jako pěstitelka jedlých hub. Těchto osvědčení je v republice asi 30. Sní se zúčastnilo ještě dalších 7 lidí, ale u pěstování jsme vydrželi jen my. Ona ta práce kterou denně odvádíme není vidět, stejně tak jako to, že nemáte dovolenou ani svátky. Je to stejné, jako když někdo chová zvířata.

Po dvou letech (v roce 2002) jsme pronajaté prostory koupili. V letech 2007 a 2008 jsme postupně koupili přiléhající pozemky.

Na podzim roku 2002 jsme přivítali na svět holčičku Terezku a z jara 2010 ještě holčičku Klárku.

naše děti

  Momentálně flexibilně reagujeme na rozrůstající se odbyt. Rozšířili jsme nabídku o hlívu ústřičnou, sušené žampiony a hlívu, včetně prášku, houbovou sadbu, substráty pro domácí pěstování a knihy o pěstování, přednášky o léčivých účincích a zpracování hub.

  Pěstírnu čeká postupná generální rekonstrukce, protože v budoucnu chceme rozšířit pěstování nejen žampionů, ale i dalších druhů hub a udělat celý pěstební proces pohodlnější pro houby i pro nás.

  V roce 2011 jsme získali ocenění REGIONÁLNÍ POTRAVINA PARDUBICKÉHO KRAJE na čerstvé žampiony a v roce 2012 jej rozšířili o ocenění na čerstvou hlívu ústřičnou, jako záruku kvality a původu našich výpěstků a jako protiklad dovozu z polska.

  V roce 2013 náš syn ukončil s vyznamenáním studium v oboru autoelektrikář a již se těší na své zákazníky, kterým bude moci opravit jejich auto. Více informací ZDE.

  V roce 2015 jsme se zúčastnili soutěže ŽIVNOSTNÍK ROKU 2015, kde jsme získali 1. místo v krajském kole a dostali se mezi 7 nejlepších z celé ČR. Ocenění si velice vážíme a všem za podporu děkujeme.

  Během roku 2016 vznikla naše první knížka ŽIVOT S VŮNÍ PODHOUBÍ plná originálních receptů z dílny nás a našich zákazníků.

Nákupem českých výrobků si navzájem dáváme práci.

Copyright 2018 - 2024 © Žampionárna Doly Jiří a Monika Pasekovi